bg2
bg3
7

ORDINAČNÍ HODINY

Pondělí7:00-15:30
Úterý7:00-15:30
Středa7:00-16:00
Čtvrtek7:00-15:30
Pátek7:00-14:00

RECIPROC

Endomotor se systémem RECIPROC je speciálně vyvinutý systém pro ošetření kořenových kanálků. Ošetření kořenového kanálku pouze jediným nástrojem. Ošetření s menším počtem pracovních kroků je úsporné a efektivní i pro silně zakřivené a úzké kanálky. Nástroje jsou vyrobené z „M­Wire Nikl­Titanu“ (lepší pružnost a vyšší odolnost proti cyklické únavě).

Apexlokátor

Apexlokátor

Tento přístroj se využívá při endodontickém ošetření. Je určen k přesnému změření délky kořenových kanálků a k lokalizaci tzv. foramen apicale, což je úzký otvor na hrotu zubního kořene, kterým prochází z okolní kosti do dutiny uvnitř zubu (zubní dřeně) vyživující cévy a nervy. Pro dlouhodobý úspěch endodontického ošetření je klíčové ošetřit a vyplnit kořenový kanálek přesně k tomuto zúžení. Apexlokátor pracuje na principu porovnávání tkáňové rezistence (odporu) mezi dvěma elektrodami. Pacientovi je zavěšen do ústního koutku malý kovový háček, který slouží jako jedna elektroda. Druhá elektroda je napojena na nástroj, kterým je kořen zubu ošetřován. Měření tímto přístrojem je naprosto bezbolestné.

LCD Monitor

LCD MonitorMonitor je umístěn přímo před očima pacienta. Ten může prostřednictvím intraorální kamery na monitoru sledovat přesný postup našeho zubního lékaře a klást mu tak případné dotazy k právě prováděným zákrokům

Digora

Pracujeme s novým zobrazovacím systémem Digora, který zefektivňuje průběh rentgenování.

Diodový laser Doctor Smile

Největší výhodou diodového laseru jsou rychlá, čistá a bezbolestná ošetření s minimálními invazivními dopady a vysokým účinkem. Zjednodušený princip laseru lze vysvětlit tak, že lineární světlo (světlo svítí pouze jedním směrem), které laser vyzařuje, dopadá na tkáně a mění se na obrovské teplo. Teplo způsobí odpařování měkkých tkání (tedy i bakterií) a zároveň dokáže působit částečně i na tkáně tvrdé. Ošetření je bezbolestné, naprosto nekrvavé, bez nutnosti šití, rychlé, často s okamžitým účinkem a proto mezi pacienty velmi oblíbené.

Strojová endodoncie

Strojová endodoncie

Endodoncie zahrnuje ošetření kořenových kanálků probíhajících uvnitř zubu. V těchto kanálcích probíhá zubní dřeň, která je u zubních zánětů odstraněna, a vzniká tak prostor. Ten je nutné ošetřit, rozšířit, vyčistit a poté zaplnit, aby zub mohl fungovat dál. Strojové ošetření kořenových kanálků nabízí možnost lepšího pročištění, rozšíření, a tedy i zjednodušení značně složitého kořenového systému, a připravuje tak ideální podmínky pro zaplnění kořenových.

Intraorální kamera

Intraorální kamera

Zařízení, které umožňuje zobrazit těžko dostupná a viditelná místa v ústech na monitoru. Pomáhá tak pacientovi vidět to, co vidí lékař. Lékař může proto zcela jasně vysvětlit aktuální problémy a způsob ošetření.

Digitální intraorální RTG

Digitální intraorální RTG

Dokonalá technologie a praktický design,volitelné expoziční parametry maximalizují diagnostickou hodnotu intraorálních snímků a před­programované rychlé nastavení expozičních parametrů urychluje proces snímkování. Generátor pracující na velmi vysoké frekvenci snižuje dávku záření, poskytuje neobyčejně dobrý kontrast snímku a zvyšuje spolehlivost. Dobře organizované pracovní prostředí pro digitální snímkování. Všechny komponenty zobrazovacího systému – rentgen, senzor, ovládací box a PC –jsou optimálně umístěny v ordinaci.

Newtron

Newtron

Satelec Implant center a Satelec P5 nabízí technologii Newtron. Hladké a virtuálně bezbolestné vibrace umožňují pacientovo pohodlí během zákroků v profylaxi, endodoncii a nechirurgické parodontologii.

Modulovaná ultrazvuková amplituda zajišťuje kontrolované a bezbolestné ošetření. Ultrazvuk zvyšuje účinek na výplachový roztok, tím že ho aktivuje (proud roztoku a kavitace bublin) a pomáhá vyplachovat těžko dostupná místa konvenčními metodami. Tímto způsobem můžeme ošetřovat bez výraznějšího umrtvení i hlubší parodontologické choboty, jinak ošetřitelné pouze chirurgicky

MOŽNOSTI OŠETŘENÍ

  • Chirurgie ­ uzdičky, vrůstající dáseň do kazu, výrůstky na dásni, slizniční řasy, špatně prořezané „moudráky“, desinfekce po extrakci zubu, atd.
  • Záchovné zákroky ­ desinfekce kořenových kanálků, desinfekce hlubokých kazů, znecitlivění citlivých krčků, pečetění fissur u dětských zubů
  • Estetika ­ bělení zubů
  • Paradontologie ­ desinfekce kolem oslabenýc zubů paradentósou
  • Afty, opary, citlivé ústní koutky

Chirurgie

Při zákroku vzniká obrovské teplo a je tedy nutná anestesie. Díky teplu dochází k odpaření tkání a zároveň zatavení cév ­ proto nekrvácí. Rána po zákroku skoro nebolí, pouze mírně oteče a hojí se asi 10­14 dní, rána což pacient nijak nevnímá.

Afty,opary

Rány po osvícení vyschnou a okamžitě přestávají bolet (svědět). Místo se rychleji hojí

Bělení

Viz níže.

Záchovné zákroky

Většinou není anestesie potřeba. Díky teplu dojde k odpaření měkkých tkání, tedy i bakterií. Proto místo osvícené laserem je sterilní a dokáže se hojit bez infekce. Laser také zatavuje tzv. dentinové tubuly. Dentinové tubuly jsou trubičky s výběžky nervů, které mohou za citlivost např. po vrtání nebo u citlivých krčků.

Paradontologie

Laser se zavede mezi zub a dáseň. Je desinfikována kapsa plná bakterií a tzv. granulační tkáně. Poté se zničené tkáně odstraní a znovu se vše vysterilizuje laserem a vypláchne desinfekcí. Rána není citlivá a rychle se hojí.

Dentální hygiena

Je to moderní samostatný obor, který se zabývá: preventivní, terapeutickou a estetickou péči o zuby a dásně. Tyto výkony provádí kvalifikovaný odborný pracovník ­ dentální hygienistka.

Dentální hygiena je důležitou součástí preventivní stomatologie. Neměla by chybět v žádné moderní stomatologické praxi. Stomatolog díky práci dentální hygienistky, se může, pilně věnovat své specializaci. Jestli chcete mít zuby, stále zdravé a pěkné, je důležité brát starost u dutinu ústní vážně. Alespoň 1x ročně navštívit dentální hygienu, kde vám dentální hygienistka profesionálně vyčistí zuby a vždy poradí.

Každý dobrý stomatolog ocení pacientka, který chodí pravidelně na dentální hygienu. Uvidí zde zájem o dokonalou hygienu dutiny ústní. Zuby máme pouze jedny a je to naše velká vizitka. Tak záleži pouze na vás, jak se k tomu postavíte. Čisté zuby jsou zdravé zuby. Těšíme se na vaši návštěvu. Rádi vás s úsměvem přivítáme. Poskytujeme kompletní služby dentální hygieny pro děti i dospělé. Odborné čištění zubů slouží především k prevenci tvorby zubních kazů a zánětů dásní. Vyzkoušejte si čištění zubů ultrazvukem!

Ultrazvukový přístroj je vhodný zejména pro odstranění zubního kamene. Lehkým chvěním koncovky (ultrazvuk) se kámen odloupne od zubu, vodou se spláchne a odsaje. Odstranění je šetrné vůči zubní sklovině a nijak ji nenarušuje. Dentální hygiena má za cíl udržovat zdravé dásně, zuby a ústa, zabránit onemocnění dásní a eliminovat zubní kaz. Jak dodržovat správnou dentální hygienu Vám pečlivě vysvětlí a předvedou naši odborníci v luxusní klinice BioDent. Odstranění zubního plaku rozdělujeme na několik částí.

Vector nahradil dosavadní nedokonalé a bolestivé metody čištění takto napadeného chrupu, ať už to bylo nepříjemné mechanické čistění pomocí speciálních nástrojů anebo využívání některých starších ultrazvukových a sonických přístrojů. Přístroj Vector byl speciálně vyvinut firmou Durr Dental k šetrnému ošetření nepřístupných a bolestivých míst kolem zubu a v blízkosti dásně v roce 1999. S pomocí speciálních nástavců dokáže Vector rozbíjet zubní kámen a usazeniny a vyplachovat zanícená bakterální ložiska v dásni, aniž by byla jakkoli poškozována a drážděna okolní tkáň. Podobně jako předchozí generace přístrojů pracuje na principu ultrazvuku, ale je mnohem přesnější, což zabraňuje nežádoucím a bolestivým mechanickým vibracím.

Air Flow je výtečná metoda k odstraňování skvrn od kávy, čaje, vína, či tabáku. Uvítají ji také pacienti s fixními rovnátky, v jejichž případě je leštění zubů jiným způsobem velmi obtížné. Hodí se také před bělením zubů – po osšetření Air Flow jsou zuby dokonale čisté.

Kontakt

MUDr. Hana Bělohlávková
tel. +420 517 333 888

MUDr. Richard Pink
tel. +420 517 333 888

MUDr. Bohdana Jelečková
tel. +420 517 448 721

MUDr. Denisa Pochylá
tel. +420 517 343 287

Dagmar Gottvaldová, Dis.
dentální hygiena – 517 448 721

Veronika Boháček Kummerová, Dis.
dentální hygienistka
tel. +420 517 448 721,                                        mob. +420 702 323 986

Recepce

Dagmar Dufková, Dis

Stomatologie a stomatochirurgie
517 343 287, 517 333 888

Šárka Syslová
517 448 721